Триває робота з наповнення бюджету Доманівської громади

12.08.2021

4 серпня відбулося засідання робочої групи з питань наповнення місцевого бюджету, сприяння зайнятості населення, виявлення порушень законодавства щодо користування земельними ресурсами.

Основним питанням був звіт рейдової групи про проведену роботу.

Завідувач сектору погосподарського обліку відділу економіки, розвитку сільських територій та земельних відносин селищної ради Едуард Наточій доповів, що рейдовою робочою групою обстежено 44 комерційні установи (магазини, комерційні бази, автозаправочні станції та ін. суб`єкти господарювання).

При обстежені було виявлено ряд порушень, а саме:

• ухиляння підприємців від сплати податків, провадження підприємницької діяльності без необхідних документів;
  • залучення до роботи неоформлених працівників та ін.

Підприємцям, в яких виявлені порушення, були надані роз’яснення щодо необхідності сплати податків, дотримання норм трудового законодавства, консультації стосовно оформлення відповідних документів на впровадження підприємницької діяльності, встановлений строк на усунення виявлених порушень, попереджено про законодавчу відповідальність у вчинених порушень.  Левова частина суб’єктів господарювання розуміючи відповідальність і необхідність сплати податків, здійснення підприємницької діяльності відповідно до чинного законодавства,  розпочали виправляти виявлені порушення.

Однак такі підприємці, як Курінський О. В. смт Доманівка, Ткаченко С. М. с. Олександродар, відмовилися співпрацювати з рейдовою робочою групою щодо усунення виявлених порушень. Тому стосовно цих осіб направлено відповідні листи до органів влади (прокуратури, фіскальної служби, земельної інспекції, архітектурно-будівельної інспекції та екологічної інспекції) щодо перевірки і реагування на виявлені порушення.

Крім того, рейдовою робочою групою  проведено обстеження ряд сільськогосподарських земель щодо їх цільового використання. Виявлено 12 порушень законодавства, а саме самозахоплення, нецільове використання земельних ділянок, несплата податків.  Складені акти разом з листами, для відповідного реагування надіслано у відповідні органи влади.